Podczas XXIX Forum Teleinformatyki, w dniach 21-22 września 2023 roku, w hotelu Boss w Miedzeszynie, Evercom zorganizuje Warsztaty eksperckie poświęcone kluczowym zagadnieniom teleinformatycznym.

 

Warsztat specjalny „NIS2 w praktyce, czyli 100 pytań do Ministerstwa Cyfryzacji (Q&A i dyskusja)” poprowadzą: Paweł Nogowicz, Prezes zarządu Evercom oraz Łukasz Wojewoda, Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji.

Opowiemy jaki będzie wpływ implementacji NIS2 w prawie krajowym na praktykę budowy systemów bezpieczeństwa? Jak dobierać rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa w kontekście NIS2 i nowelizacji UKSC?

Omówimy zagadnienia łańcuchów dostaw w NIS2 – dlaczego dotyczy to wszystkich? Jakie będą obowiązki i odpowiedzialność osobista wynikające z NIS2.

 

Tematy warsztatów technicznych:

1- „Taśma wiecznie żywa, czyli bezpieczne i ekonomiczne zabezpieczanie danych oraz skuteczna ochrona przed ransomware”. Arthur Kilian – Regional Sales Manager CEE, Qualstar Corporation.

Rozwiązania taśmowe są ważnym elementem strategii bezpieczeństwa każdej organizacji. To ekonomiczne, bezpieczne i niezawodne rozwiązania do backupu i długoletniej archiwizacji danych. Taśma, jako jedyny nośnik, chroni przed zagrożeniami typu ransomware. Jak taśma chroni przed ransomware, oszczędza energie elektryczną i redukuje wydatki?

2- „Web Application Firewall (WAF) konieczność czy zbędny wydatek ”. Jaroslaw Prokop, Sales Engineer, Barracuda Networks

Rozwiązania Web Application Firewall są nieodzownym elementem systemu bezpieczeństwa. Co na prawdę robi WAF? Kto i w jaki wypadku musi go mieć, kiedy jest tylko przydatny, a kiedy zupełnie nie jest potrzebny? Czy WAF jest zbędny,  jeśli posiadamy firewall aplikacyjny (FW NGTP) ? Jak wdrażać WAF i czym różnią się rozwiązania dostępne na rynku?

3 – „Fakty i mity systemów pamięci masowych – porównanie różnych producentów”. Łukasz Grzesiak – Dyrektor BU, Arrow.

NetApp, Infinidat, VAST Data, HPE, Dell i inni. Najważniejsze fakty i mity dotyczące aktualnej technologii storage, deduplikacji, kompresji, nośników SSD różnego typu (QLS) itd. Macierze dyskowe flash zoptymalizowane kosztowo. Macierz zalecane dla różnych zastosowań – kiedy wdrażać macierze zoptymalizowane do ich zastosowań, a kiedy rozwiązania uniwersalne?

4 – „Ciągłość działania, bezpieczeństwo i automatyzacja”. Wojciech Siwiński – Business Development CEE, BACKBOX.

Najlepsze praktyki wdrażania, wykorzystania i utrzymania automatyzacji w środowiskach IT i OT, oraz postępowanie w sytuacjach awaryjnych. Audyt i utrzymywanie środowiska IT w zgodności z polityką bezpieczeństwa i dobrymi praktykami. Jak zamknięć pętle ciągłości zarządzania w środowisku sieci i systemów bezpieczeństwa?

 

Zgłoszenia – evercom [at] evercom . pl

Serdecznie zapraszamy.