Firma Infinidat jest producentem hybrydowych macierzy dyskowych Infinibox, zbudowanych z myślą o najbardziej wymagających Klientach korporacyjnych posiadających wysoce wydajne centra danych.

W portfolio Infinidat oferuje trzy typoszeregi macierzy: F2000 o pojemności do 998 TB, F4000 o pojemności do 2,7 PB oraz F6000 o pojemności do 8,3PB. W ubiegłym roku na rynek trafił najnowszy model Infinibox F6300, który w szafie 42U umożliwia uzyskanie przestrzeni dyskowej nawet do 10 PB.

Unikatową cechą Infinibox jest wykorzystanie algorytmu zarządzania neuronową pamięcią podręczną (neural cache), który w połączeniu z wydajnym układem zapisu danych zapewnia osiągnięcie wysokich przepustowości przy opóźnieniach liczonych w milisekundach. Dostęp w czasie poniżej milisekundy do zasobów składających się z wielu petabajtów danych, umożliwia radykalne przyspieszenie transformacji cyfrowej w każdej branży, od medycyny precyzyjnej, przez szkolenie autonomicznych pojazdów i gry VR, po podstawowe usługi bankowe i wykrywanie oszustw.

Infinidat oferuje możliwość zakupu macierzy w modelu licencji FLX, gdzie Klient może zwiększyć lub zmniejszyć pojemność dyskową zgodnie z aktualnymi potrzebami, co stanowi szczególnie duży atut w przypadku pracy zdalnej w czasie pandemii.

Dodatkowo, konsolidacja Infinibox z InfiniGuard zmniejsza powierzchnię zajmowaną przez centrum danych, obniża koszty zasilania i chłodzenia – znacznie zmniejszając całkowity koszt posiadania ochrony danych.

Evercom oferuje kompletne portfolio produktów Infinidat wraz z pełnym zakresem usług projektowych, wdrożeniowych i serwisowych.